Prosty zegar binarny na Arduino
Pod TYM adresem znajdziecie interesujący projekt zegara, który wyświetla godzinę przy pomocy diod LED w systemie binarnym. Jak już dojdziecie do wprawy, wystarczy rzut oka, aby „rozszyfrować”, która to godzina.
Pod TYM adresem znajdziecie interesujący projekt zegara, który wyświetla godzinę przy pomocy diod LED w systemie binarnym. Jak już dojdziecie do wprawy, wystarczy rzut oka, aby „rozszyfrować”, która to godzina.
Projekt ten wisi na Instructables od dawna, ale jeśli jeszcze na niego nie wpadliście to polecam. Opis Step-by-Step jak zrobić prostą maszynkę do laserowego grawerowania z 2 starych napędów DVD-RW i sterowane Arduino znajdziecie TUTAJ
Japoński Cubesat – mikrosatelita FITSAT-1, będzie na niebie pisać wiadomości alfabetem Morse`a, pomagając (jak twierdzą naukowcy) przetestować optyczne techniki komunikacji. FITSAT-1 został wyposażony w moduł superjasnych LED-ów, a wytwarzane przez nie światło ma być widoczne z Ziemi gołym okiem, lub przez niewielkie lornetki. Prawdopodobna data uruchomienia eksperymentu to 6 …
Pod TYM adresem znajdziecie fajny projekt robota klasy Line Follower. Autor zamieścił schemat ideowy i dosyć szczegółowy opis, co może być wysoce przydatne dla konstruujących podobne urządzenia. Dodatkowe informacje LINK
Pod TYM adresem możecie poczytać o ciekawym pomyśle, który polega na przesyłaniu danych z Arduino do dowolnego Smartphone`a na Androidzie, który jest wyposażony w elektroniczny kompas. Praktyczne zastosowanie raczej znikome (szybkość transmisji ok. 7 bit/S) – ale pomysł rewelacyjny.
Układ trzyosiowego akcelerometra ADXL335 to produkowany od dawna, bardzo popularny i stosunkowo tani układ, dlatego tez chętnie jest wykorzystywany przez konstruktorów/amatorów. Na tej stronie – LINK – znajdziecie fajny opis, wraz z źródłami – jak wykorzystać go z Arduino.
Na stronie – LINK – macie darmowy Viewer plików Gerber, dzięki któremu możecie obejrzeć swoje (lub zamieszczone, przykładowe) projekty w 3D (360 stopni).
Prosty tester baterii Li-Ion z wykorzystaniem Arduino – oczywiście nie pozbawiony wad, ale niekiedy wystarczy ogólna ocena jakości ogniwa, a do tego nadaje się idealnie … LINK
Popularny i tani moduł odbiornika radiowego oparty o układ Philips TEA5767, pozwala zbudować – bez większego wysiłku – odbiornik radiowy o nienajgorszych parametrach. Moduł jest stosunkowo łatwo dostępny – ostatnio widziałem go na allegro.pl za niecałe 10 PLN. Poniżej kilka przydatnych adresów, dla zainteresowanych : http://tomeko.net/projects/TEA5767_radio/index.php?lang=pl http://www.electronicsblog.net/arduino-fm-receiver-with-tea5767/ A TUTAJ – …
Więcej info LINK
Coś dla modelarzy – „rakietowców”. Bezpieczne, kontrolowane odpalanie modeli rakiet nie jest najłatwiejszym zadaniem. To urządzenie zbudowane na Arduino powinno być pomocne … LINK