ESPboy

ESPboy to mała konsolka, bazująca na kontrolerze ESP2866 (WEMOS D1 mini), która ma całkiem spore możliwości. Poza jej głównym przeznaczeniem – dzięki złączu systemowemu, można wykorzystać ją do wielu innych aplikacji, a nie tylko do grania. 

Powstały na jej bazie takie urządzenia jak : Wi-Fi Analyser, Radio FM, moduł pogodowy, GPS Navigator, IR Remote Control i wiele innych. Oczywiście za pomocą dodatkowych przystawek, podpinanych do złącza.

Strona autora, na której możecie zapoznać się z urządzeniem : https://www.espboy.com/

Pliki źródłowe, gry i aplikacje dostępne pod adresem : https://github.com/ESPboy-edu

Pierwsze eksperymenty z tą konsolką, na własnym projekcie PCB robiłem już jakiś czas temu, a był to moment gdzie zdobycie układu MCP23017 w obudowie SMD graniczyło z cudem, zaprojektowałem więc dwie wersje urządzenia – pod SMD i pod w/w układ w obudowie DIP.

Moja wersja jest zgodna z pierwotnym projektem w 100%, różnica jest tylko w formacie płyty – układ poziomy (moim zdaniem wygodniejszy do grania) i zdublowane (zrównoleglone) przyciski LEFT i RIGHT. 

Na płycie (na jej dolnej stronie) jest miejsce na akumulator REDOX 500 mAh (50 x 29 x 3,5 mm) lub podobny, moduł ładowarki TP4046, mały głośniczek no i serce układu WEMOS D1 mini.

Zostało mi kilka PCB jednego i drugiego typu – zainteresowanych odsyłam do allegrolokalnie.pl, lub info na maila (patrz dział kontakt).

Fajną instrukcję montażu i uruchomienia – wersji standardowej – znajdziecie również na instructables.com